Korekcja nosa

Niechirurgiczna korekcja nosa

Niezadowalająca budowa anatomiczna, proces starzenia się, czynniki genetyczne oraz deformacje i nieudane zabiegi plastyczne, w wyniku których dochodzi do znacznych zmian w estetyce wyglądu naszego nosa, sprawiają, iż coraz częściej decydujemy się na zabieg korekcji nosa. Jest on obecnie zabiegiem nie wymagającym skalpela i niosącym za sobą spektakularne metamorfozy związane z wyglądem twarzy. Chirurgiczna ingerencja jest kosztowna i wymaga długotrwałej, często bolesnej rekonwalescencji. Metody niechirurgiczne są całkowicie bezpieczne i komfortowe, a efekty natychmiast widoczne. Zabieg nazwany został „15-minutes nose job” ze względu na krótki i komfortowy przebieg całej procedury. Efekty widoczne bezpośrednio po jego wykonaniu utrzymują się nawet do 18 miesięcy.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Zabieg poprzedzony zostaje przeprowadzeniem przez lekarza wywiadu, poznaniu oczekiwań i potrzeb pacjenta. Przed zabiegiem miejsce wkłucia zostaje znieczulone za pomocą kremu znieczulającego zawierającego w swym składzie lidokainę. Następnie lekarz, za pomocą cienkiej igły, wstrzykuje wypełniacz zawierający kwas hialuronowy w wybrane miejsce na obszarze nosa pacjenta. Po zaaplikowaniu preparatu lekarz modeluje go  w celu uzyskania pożądanych efektów. Zabieg nie jest bolesny, a pacjent ma całkowitą kontrolę nad jego przebiegiem dzięki możliwości obserwacji zabiegu w lustrze. Zmysł estetyczny, zachowanie odpowiedniej proporcji oraz dopasowanie do naszej mimiki i rysów twarzy, nowego kształtu nosa,  jest nieodzownym elementem powodzenia zabiegu korekcji nosa.

Zabieg polecamy osobom w celu :

 • korekcji garbu
 • likwidacja nierówności
 • prostowania grzbietu (w przypadku zakrzywienia nosa)
 • optycznego zwężenia
 • powiększenia zbyt małego nosa
 • likwidacji opadających wierzchołków nosa

Czy podawane jest znieczulenie?

Zabieg nie wymaga znieczulenia. W celu zmniejszenia uczucia dyskomfortu miejsce wkłucia poddane zostaje działaniu preparatu znieczulającego.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa około pół godziny.

Jaki jest efekt zabiegu?

Po zabiegu korekcji nosa uzyskujemy natychmiastowy efekt w postaci :

 • nadanie odpowiednich proporcji
 • usunięcia garbu
 • usunięcia asymetrii
 • zmniejszenia lub powiększenia wielkości nosa

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Użycie tych samych preparatów na innych partiach twarzy nie gwarantuje utrzymywania się tak długiego efektu jak w przypadku podania ich w okolicę nosa, a efekty niechirurgicznej korekcji nosa utrzymują się od 8 do 18 miesięcy.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Kilka dni przed zabiegiem należy odstawić leki zawierające kwas acetylosalicylowy ( aspiryna), leki przeciwkrzepliwe.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu okolicę poddaną zabiegowi należy traktować delikatnie, unikać ucisków okolicy nosa oraz powstrzymać się od nakładania makijażu na dany obszar przez min. 6 godzin. Przez okres dwóch tygodni preparat będzie ulegał uplastycznieniu. Po tym czasie pacjent powinien zgłosić się do gabinetu na konsultację i razem z lekarzem ocenić efekt oraz przeprowadzić ewentualne korekty.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegu nie należy przeprowadzać w przypadku :

 •  ciąży i okresu laktacji
 •  infekcja w miejscu podania preparatu
 •  choroby autoimmunologiczne z grupy kolagenoz

Czy występują efekty uboczne?

Po zabiegu może utrzymywać się delikatny obrzęk i zaczerwienienie leczonych okolic. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności.

error:

Telefon

+ 48 791 52 52 55