Kwas hialuronowy

Piękne odmłodzenie

Z biegiem czasu, a także pod wpływem działania czynników takich jak  promieniowanie słoneczne, stres, palenie tytoniu czy niezdrowy tryb życia, nasze tkanki twarzy ulegają przerzedzeniu, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek, fałdów, wiotkich partii skóry. Proces starzenia się skóry związany jest również z działaniem wolnych rodników oraz ubytkiem  w skórze włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego, substancji niezwykle cennej dla organizmu, która odpowiada  za wiązanie w niej cząsteczek wody. Dzięki tym właściwościom i łączeniu włókien strukturalnych skóry właściwej kwas hialuronowy zapewnia skórze gładkość i elastyczność. Preparaty stosowane do wypełnienia zmarszczek są preparatami syntetycznymi o wysoki poziomie bezpieczeństwa, nie zawierają więc białek zwierzęcych, które mogłyby przyczyniać się do niepożądane reakcje alergiczne, dlatego też nie przeprowadzana jest wcześniejsza próba uczuleniowa. Wyjątkowe właściwości kwasu sprawiają, że wykorzystywany jest powszechnie w medycynie estetycznej do rozwiązywania wielu urodowych problemów: ekspresowo odejmuje lat zmęczonej skórze twarzy, likwiduje zmarszczki, poprawia owal twarzy. Naśladując naturę, podajemy naszemu organizmowi składniki, których zaczyna nam brakować z biegiem lat.

Na jakie partie ciała możemy zastosować wypełnienia kwasem hialuronowym?

Wypełnienia  kwasem  hialuronowym  możemy zastosować na:

  • fałdy nosowo-wargowe (zmarszczki między nosem i ustami)
  • opadnięte kąciki ust
  • podkrążone oczy „dolina łez”
  • zmarszczki nad górną wargą „zmarszczki palacza”
  • zmarszczki między brwiami „lwia zmarszczka”
  • zmarszczki „kurze łapki”
  • poziome zmarszczki na czole

 

Jaki jest przebieg zabiegu?

Zabieg poprzedzony zostaje wizytą medyczną, podczas której lekarz, dowiaduje się jakie są oczekiwania Pacjenta, przeanalizuje twarz pod kątem mimiki, asymetrii oraz układu i siły mięśni. Zakwalifikowany do zabiegu pacjent, podpisem wyraża zgodę na wykonanie zabiegu oraz fotografii służącej do dokumentacji. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadzany jest przez certyfikowanego lekarza i polega na iniekcji preparatu w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowywane zostają do struktury tkanki danej warstwy skóry. Preparat wiąże wodę i zwiększa objętość poddanej zabiegowi okolicy, czego efektem jest wypełniona i wygładzona zmarszczka. Preparaty wprowadzane są do skóry bardzo cienkimi, jednorazowymi ampułkostrzykawkami, co zmniejsza doznania bólowe. Obecnie większość preparatów w swoim składzie zawiera lidokainę (substancję znieczulającą) więc dodatkowe znieczulenie jest raczej zbędne. Niemniej jednak dla podniesienia komfortu  pacjenta, skórę przed zabiegiem znieczulamy kremem zawierającym lidokainę. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekkie uczucie rozpierania i ukłucia. U niektórych pacjentów, bezpośrednio po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, a objawy ustępują w ciągu kilku godzin. Po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaczki i zaczerwienienia skóry, które znikają w przeciągu kilku  dni. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie powoduje wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

 

Czy podawane jest znieczulenie?

Zabieg z użyciem wypełniaczy nie jest na ogół bolesny. Uczucie dyskomfortu może towarzyszyć momentowi wkłucia igły i odczuwania lekkiego rozpierania, dlatego na około 30-60 minut przed zabiegiem, miejsce to poddawane jest znieczuleniu miejscowemu przy użyciu kremu ze środkiem znieczulającym.

 

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

 

Jaki jest efekt zabiegu?

Kwas hialuronowy jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm, a efekty zabiegu w zasadzie  zauważalne natychmiast. Uzyskujemy dzięki niemu bardzo szybką poprawą wyglądu skóry, która  staje się ożywiona, głęboko nawilżona, odzyskuje utraconą sprężystość i gładkość. Zmarszczki ulegają wypełnieniu i wygładzeniu. Zabieg z użyciem preparatów na bazie kwasu hialuronowego przyczynia się do zahamowania procesów starzenia się skóry.

 

Jak długo utrzymuje się efekt?

Czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od zastosowanego preparatu oraz trybu życia i cech indywidualnych osoby u której został zastosowany. Zazwyczaj efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. W zasadzie natychmiast po zabiegu większość bruzd i zwiotczeń ulega wypełnieniu i wygładzeniu, a efekty utrzymują się przez długie miesiące. Długość utrzymywania się efektów zabiegu uzależniona jest od wielu czynników:

  • wiek i typ skóry
  • tryb życia pacjenta
  • stan zdrowia
  • ilość i miejsce podania preparatu
  • poprzednie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego potęgują efekt

Po około 12 miesiącach preparat kwasu hialuronowego ulega stopniowej degradacji i wchłonięciu. Proces ten poświadcza, że zabieg z użyciem preparatów na bazie kwasu hialuronowego jest zabiegiem bezpiecznym, nie przyczyniającym się do trwałych zmian w wyglądzie twarzy i jest   zabiegiem odwracalnym w czasie. Po tym okresie zalecamy powtórzenie zabiegu.

 

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Zalecamy na kilka dni przed zabiegiem ostawić preparaty na bazie kwasu acetylosalicylowego ( aspiryna ) oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ograniczy to pozabiegowe działania niepożądane takie jak krwiaczki i zasinienia w miejscach podania.

 

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu zalecamy przez okres dwóch  tygodni unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). Miejsca poddane zabiegowi należy traktować z dużą delikatnością – nie zaleca się ich silnie uciskać i rozmasowywać.

 

Czy występują skutki uboczne?

Ewentualne skutki uboczne występujące po zastosowaniu preparatu kwasu hialuronowego:

  • zaczerwienienie, obrzęk
  • ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu – objawy znikają w przeciągu 72 godzin
  • świąd w przypadku skóry wrażliwej
  • nadwrażliwość w miejscu korekcji
  • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

 

Jakie są przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu? 

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie jest wskazany dla:

  • pacjentek w okresie ciąży i karmienia piersią
  • pacjentów ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych
  • pacjentów w trakcie infekcji i stanów zapalnych skóry (opryszczka, trądzik)
  • pacjentów w trakcie choroby nowotworowej
  • pacjentów alergicznych (nadwrażliwość na kwas hialuronowy)
error:

Telefon

+ 48 791 52 52 55