Kiedy warto zdecydować się na zabieg mezoterapii?
Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu rewitalizacji, nawilżenia, odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Bardzo skutecznie odmładza okolice oczu, likwiduje obrzęki i zasinienia. Zabieg przynosi bardzo dobre rezultaty u osób z wiotką, odwodnioną, delikatną i dojrzałą skórą, która traci swoja jędrność. W niechirurgiczny sposób, poprzez dostarczenie skórze witaminowej technologii w postaci wstrzyknięć koktajli, dobieranych indywidualnie dla każdego Pacjenta, możemy poprawić swój wygląd.
Na zabieg warto zdecydować się kiedy:
- skóra traci świetlistość i blask
- skóra wymaga odmłodzenia, odżywienia i rewitalizacji
- pojawiają się drobne zmarszczki, głównie mimiczne
- zauważamy oznaki starzenia się skóry twarzy (także okolicy oczu), szyi i dekoltu
- skóra staje się wiotka i nienaturalnie zmęczona
- pod oczami pojawiają się zasinienia i obrzęki
- zauważamy zwiotczenia skóry grzbietów rąk i pozostałych partii ciała – poprawa elastyczności i napięcia skóry
- chcemy pobudzić przemianę materii i mikrokrążenie
- chcemy zlikwidować małe blizny oraz blizny potrądzikowe
Jaki jest przebieg zabiegu mezoterapii?
Zabieg mezoterapii poprzedzony zostaje konsultacją lekarską w celu doboru odpowiedniego preparatu, a następnie przeprowadzony przez lekarza. Procedura zabiegu polega na podaniu do skóry właściwej wysoko wyspecjalizowanych koktajli zawierających w swoim składzie substancje aktywne, które stymulują naturalne procesy naprawcze skóry oraz powstrzymują działanie wolnych rodników. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry, dlatego zabieg przeprowadzony zostaje wyłącznie przez lekarza. Cała technika obejmuje serię około 200 zastrzyków z witamin, minerałów i kwasu hialuronowego, które, wprowadzane są bardzo dokładnie między trzecią, a czwartą warstwę skóry twarzy i tam wchłaniane. Wszystko to sprawia, że składniki podane podskórnie bardzo korzystnie wpływają na proces przebudowy skóry, a odpowiednie kombinacje zawartych w nich substancji aktywnych i odżywczych pozwalają uzyskać spektakularne efekty w krótkim czasie. Zawartość kwasu hialuronowego nawilża, ujędrnia i odmładza cerę, zaś antyoksydanty, kompleks witamin A, B, C, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy, karnityna i kofeina odżywiają i chronią skórę przed działaniem promieni słonecznych. W zależności od wskazań, rodzaju i właściwości preparatu stosuje się różne techniki podawania i odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi zabiegami. Najczęściej stosuje się metodę na tzw. „grudkę”, która polega na wykonaniu szeregu płytkich śródskórnych nakłuć z pozostawieniem depozytu preparatu, który ulega wchłonięciu w przeciągu kilku godzin do kilku dni. W przypadku preparatów o dużej gęstości stosujemy technikę liniową polegającą na linijnym podawaniu preparatu w głębsze warstwy skóry. Odrębną metodą jest technika nappage polegająca na licznych mikronakłuciach z pozostawieniem części preparatu na powierzchni skóry, który ulega samoistnemu wchłonięciu.
Czy podawane jest znieczulenie?
Przed zabiegiem, na około 30-60 minut, miejsca poddawane terapii smarujemy kremem ze środkiem znieczulającym, aby zlikwidować uczucie dyskomfortu towarzyszące momentowi wkłucia igły.
Jak długo trwa zabieg?
Czas trwania zabiegu zależy od ilości okolic poddawanych terapii, przeciętnie trwa około 30 minut.
Jaki jest efekt zabiegu?
Efektem przeprowadzenia zabiegów mezoterapii jest doskonale odżywiona i nawilżona skóra oraz następująca po tym poprawa kondycji skóry, która po zabiegu staje się wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta, powraca do swojego naturalnego kolorytu. Zanikają również zasinienia wokół oczu, a także tworzące się wokół nich obrzęki i cienie. Mezoterapia osiąga również bardzo wyraźne efekty w wygładzeniu drobnych zmarszczek.
Zauważalne efekty:
Twarz:
- wygładzenie zmarszczek
- odżywienie i regeneracja skóry
- odmłodzenie twarzy
- poprawa kolorytu, głębokie nawilżenie
- zapobieganie procesowi starzenia się skóry
- efekt napięcia, jędrności i wzmocnienia skóry
- poprawa owalu twarzy
Oczy:
- redukcja cieni i obrzęków pod oczami
- rozjaśnienie skóry
- redukcja zmarszczek
- nawilżenie i odżywienie skóry
- zwiększenie elastyczności i jędrności skóry powiek
Ciało:
- redukcja tkanki tłuszczowej
- redukcja cellulitu
- zniwelowanie rozstępów
- modelowanie sylwetki
- aktywizacja spalania tłuszczu
- odmłodzenie i napięcie skóry
- odżywienie i regeneracja skory
- redukcja pomarańczowej skórki
- poprawa wyglądu wybranych partii ciała np.: dłoni, dekoltu, szyi
Jak długo utrzymuje się efekt?
Bardzo korzystne efekty i widoczne zmiany zauważamy już po pierwszym zabiegu, jednak o najkorzystniejszych efektach i dostrzegalnych rezultatach decyduje seria 3-6 zabiegów mezoterapii wykonywanych w odstępach około 1-4 tygodni. Na efekt utrzymywania się zabiegu bardzo korzystnie wpływają również przypominające zabiegi przeprowadzane w ciągu roku. Utrzymują się one średnio 6-12 miesięcy i uzależnione są od indywidualnych właściwości organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjenta.
Zalecenia przed zabiegiem?
Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony Pacjenta. Zalecamy jedynie na kilka dni przed zabiegiem odstawienie preparatów wydłużających czas krwawienia, a zawierających w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, takich jak: aspiryna, acard.
Zalecenia pozabiegowe?
Bezpośrednio po zabiegu zalecamy nieforsowanie skóry i łagodzenie objawów za pomocą zaleconych przez lekarza preparatów regenerujących, które wspomagają procesy naprawcze i likwidują drobne siniaczki i wybroczyny. Po zabiegu przez okres dwóch tygodni należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). Niezbędne jest również zastosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.
Jakie są przeciwskazania do zabiegu mezoterapii?
- ciąża i karmienie piersią
- miejscowe infekcje skórne (opryszczka)
- choroby o podłożu autoimmunologicznym w aktywnym okresie choroby
- skłonność do powstawania bliznowców
- choroby nowotworowe
- zaburzenia krzepnięcia
- stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna, acard)
- nadwrażliwość lub alergia na składnik preparatu lub zastosowany preparat
- stany ropne i zapalne skóry
Czy występują skutki uboczne?
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Sporadycznie może pojawić się również krwiaczek lub siniak, jako skutek uszkodzenia niewielkiego naczynia podczas nakłuwania tkanki. Niekiedy nasza skóra, na nakłucia lub na skutek alergii, reaguje pojawieniem się rumienia lub obrzęku. Objawy te mają charakter przejściowy i zanikają w ciągu kilku godzin lub dni od momentu zabiegu.