Osocze bogatopłytkowe

Piękno i natura

W naszym organizmie stale następują po sobie przemiany, dzięki którym w miejsce uszkodzonych komórek i włókien powstają nowe. Dzięki naturalnemu procesowi regeneracji pozostajemy sprawni i młodzi na długie lata, a większość urazów i uszkodzeń znika bezpowrotnie. Upływający czas nie przyczynia się do poprawy naturalnej regeneracji, a rozleniwiony organizm nie jest w stanie stymulować wytwarzania nowego kolagenu, który wpływałby w znaczący sposób na odmłodzenie skóry. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg odmładzający, w 100% biokompatybilny, bez ryzyka nietolerancji, alergii i reakcji immunologicznych, w którym wykorzystujemy materiał pobrany z organizmu pacjenta. Przeznaczony jest dla osób wymagających, ceniących zastosowanie produktów pochodzenia naturalnego, a uważny za swoisty „eliksir młodości”, który zawiera w składzie skoncentrowane czynniki wzrostu i cytokiny, substancje kierujące wszystkimi procesami przebiegającymi w organizmie.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) to koncentrat płytek ludzkiej krwi w niewielkiej ilości osocza, pozyskiwany z krwi pacjenta. Od dziesięcioleci, ze względu na swoje właściwości regeneracyjne, używane jest w leczeniu pomocniczym w wielu dyscyplinach medycyny (m.in. chirurgii, ortopedii, okulistyce). W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe znalazło zastosowanie na początku XXI wieku. Bogactwo witamin, elektrolitów,  substancji odżywczych i czynników wzrostu przyczynia się do syntezy włókien kolagenowych i elastycznych, do odmłodzenia i rewitalizacji skóry.

 

Jaki jest przebieg zabiegu?

Zabieg składa się z kilku etapów, jest jednak szybki i prosty. W pierwszym etapie, lekarz pobiera pacjentowi niewielką ilość krwi z żyły odłokciowej (8-24 ml) do specjalnych probówek, a następnie poddaje je procesowi wirowania w wirówce. Podczas trwającego kilka minut wirowania dochodzi do oddzielenia osocza z koncentratem płytek od innych elementów komórkowych: erytrocytów i leukocytów. W ten sposób otrzymujemy osocze bogatopłytkowe, które pobrane zostaje do strzykawki i poddane działaniu substancji aktywującej płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Po delikatnym wymieszaniu, roztwór jest wstrzykiwany w skórę pacjenta, któremu pobrano krew. PRP można wstrzykiwać do skóry stosując klasyczne techniki mezoterapii lub liniowo np. wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. W zależności od leczonej powierzchni, w celu uzyskania najlepszych efektów, zalecamy zastosowanie serii zabiegów, które dobieramy u każdego pacjenta indywidualnie. Terapia obejmuje zazwyczaj serię 3-4 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach dwutygodniowych.

 

Na jakie partie ciała i w jakim celu możemy zastosować osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe zastosujemy w celu :

  • rewitalizacji, profilaktyki anti-anging skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
  • korekcji zmarszczek i fałd
  • regeneracji skóry po zabiegach dermatologicznych (pilingii chemiczne i laseroterapia) i chirurgii plastycznej
  • zahamowania nadmiernego wypadania włosów (łysienia)
  • stymulacji odrostu włosów
  • poprawy gęstości i jakości włosów zniszczonych i pozbawionych blasku
  • wypełnienia blizn potrądzikowych
  • zmniejszenia rozstępów
  • polecenia jako zabieg odmładzający dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii

 

Jaki jest efekt zabiegu?

Zabieg daje trwałe, widoczne efekty odmłodzenia i nawilżenia skóry. Zauważamy również poprawę jędrności, gęstości  i kolorytu skóry. Spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, co prowadzi do poprawy wyglądu i witalności obszarów poddanych zabiegowi. Blizny ulegają spłyceniu, redukcji, stają się mniej widoczne, a kolorem przypominają zdrową skórę.

W rezultacie nasza skóra odzyskuje:

  • młodość i witalność
  • gęstość i napięcie
  • poprawę  kolorytu
  • prawidłowe odżywienie

 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu, a pierwsze efekty widoczne są po dwóch tygodniach. Rezultaty utrzymują się od 6-12 miesięcy i uzależnione są od indywidualnych cech, warunków anatomicznych i trybu życia pacjenta. Najlepsze efekty uzyskujemy po wykonaniu  serii zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

 

Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu zależy od ilości okolic poddawanych terapii, przeciętnie trwa około 30-60 minut.

 

Czy podawane jest znieczulenie?

Zabieg jest właściwie bezbolesny, a w trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekkie ukłucia i rozpieranie. W celu zmniejszenia uczucia dyskomfortu, przed samym zabiegiem miejsce to poddawane jest znieczuleniu miejscowemu przy użyciu kremu ze środkiem znieczulającym. Po zakończeniu zabiegu lekarz zaleca zastosowanie maści z witaminą K, która przeciwdziała pojawieniu się ewentualnych siniaków po nakłuciach.

 

Jak powinniśmy przygotować się do zabiegu?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego nie wymaga specjalnych przygotowań. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków wydłużających czas krwawienia (zawierających w składzie kwas acetylosalicylowy np.aspiryna, acard).

 

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu, przez okres około dwóch tygodni należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium), stosować filtry przeciwsłoneczne i zalecone przez lekarza preparaty regenerujące.

 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Przeprowadzenie zabiegu przez certyfikowanego i doświadczonego lekarza z zachowaniem zasad aseptyki, w zabiegowym gabinecie lekarskim oraz zastosowanie tylko oryginalnych zestawów, które zostały przebadane klinicznie i otrzymały stosowne certyfikaty systemu jakości ISO jest czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo zabiegu. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, nie wywołujący ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych. Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest zabiegiem inwazyjnym i powinien być wykonywany tylko przez lekarza. Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby krwi
  • nowotwory
  • schorzenia wątroby
  • leczenie immunosupresyjne
  • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)
  • miejscowe infekcje skórne
  • infekcje wirusowe (opryszczka)

 

Czy występują skutki uboczne?

Metoda jest bezpieczna i w 100% biokompatybilna , a ponieważ wszystkie składniki otrzymywane w PRP charakteryzują się pochodzeniem autologicznym, ryzyko miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest wykluczone. Zabieg wykonany w sposób prawidłowy nie niesie ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań, a jedynymi niepożądanymi skutkami są

  • krwiaczki powstające jako efekt wielokrotnych nakłuć w technice multiiniekcyjnej (wielokrotne nakłucia)
  • zaczerwienienie i niewielki obrzęk
  • wrażliwość na ból

Najczęściej pacjenci nie potrzebują rekonwalescencji, a wszystkie te objawy mają charakter nietrwały, przemijający i ustępują w ciągu kilku godzin lub dni od zabiegu.

error:

Telefon

+ 48 791 52 52 55